ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ

УПИС У ПРВИ РАЗРЕД 9 и 10.јул 2020.године

за школску 2020/2021.годину

Упис у Економску школу „Стана Милановић“ у Шапцу, за школску 2020/2021.годину може се обавити на два начина:

• ЕЛЕКТРОНСКИ (Е-УПИС)

Потребно је  да родитељ има креиран налог на порталу еУправа како би могао да покрене услугу еУпис у средњу школу. Због тога сви родитељи (или други законски заступници) који имају децу за упис у средњу школу треба да провере своје налоге на порталу еУправа. Уколико их немају, потребно је да их креирају, како би 9 и 10. јула 2020. године електронски уписали своје дете.

Више информација о томе како да креирате свој кориснички налог на порталу еУправа можете да пронађете на https://eid.gov.rs/

Школе ће, по пријему пријаве коју је родитељ попунио на порталу еУправа, по службеној дужности прибавити податке о ученику из матичне књиге рођених, из евиденције пребивалишта и информацију из здравственог информационог система о обављеном лекарском прегледу, као и податке о претходно завршеном образовању, на бази чега је ученик и био распоређен у нашу средњу школу. На основу тих података и података које је родитељ попунио у пријави, овлашћено лице школе ће завршити упис, без потребе да родитељ долази у школу.

• ДОЛАСКОМ У ШКОЛУ 9 и 10.јула од 800-1500

Ученици се могу уписати и доласком у школу, и да у папирном облику предају:

• исправно попуњен образац пријаве за упис у средњу школу,
  • извод из матичне књиге рођених (уколико га поседујете),
  • уверење о завршеној основној школи,
  • лекарско уверење(према образовном профилу из Конкурса за упис у средњу школу),
  • ВКО – 2.000,00 динара – у школи по одлуци Савета родитеља и Школског одбора.

У Шапцу, 02.07.2020.године

Управа школе